Přidávám se k podpoře Karla Schwarzenberga

neděle 13. leden 2013 09:00

a nestydím se za to, že až teprve ve druhém kole.

Vzhledem k tomu, že tu ještě nikdo první kolo nekomentoval, cítím potřebu vyjádřit svůj současný postoj k zajímavé situaci, která nastala.

Ukazuje se, že přímá volba prezidenta není zas tak velká blbost, jak mnozí tvrdili. Občané si ji vynutili a politici ji požehnali. Jenom se trošku pozastavuji nad tím, proč byla volební účast tak nízká. Já osobně jsem si myslel, že bude nad 70%, ale člověk míní a realita bývá často jiná.

V prvním kole jsem se rozhodoval mezi Zuzanou Roithovou a Přemyslem Sobotkou s tím, že mi bylo jasné, že do finále se nedostanou. Nicméně jsem volil podle svého srdce a rozumu s tím, že ve druhém kole dám přednost menšímu zlu.

Jedno vím jistě. Jít k volbám do druhého kola má nyní ještě větší smysl, než to kolo první. Teď jde již opravdu do tuhého. Osobně považuji Karla za lepší variantu než Zemana a v neposlední řadě si myslím,  že mít za prezidenta hulváta je přece jenom horší než mít prezidenta, který dokáže být vtipný, aniž by někoho urážel.

V první kole jsem nikomu neradil, jak má volit. Dnes to udělám  Podporuji Karla a prosím nerozhodnuté voliče, aby učinili také tak. V jeho osobě vidím naději na změnu.

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)