Miloš Zeman nezná ústavu České republiky

pondělí 7. leden 2013 21:43

Dnešní prezidentská diskuze na ČT24 mne utvrdila v tom, že Přemysl Sobotka by byl lepším prezidentem než  Milouš Zeman.

Neznalost Ústavy ČR u Táni Fischerové mne moc nepřekvapila, ale u Miloše Zemana jsem to nečekal. U prezidentského kandidáta je tato neznalost víc než varující... Přemysl Sobotka v tomto ohledu výrazně zabodoval, ale jinak nikdo vyloženě nezklamal ani nenadchl. Ono se to při daných tématech a otázkách Václava Moravce ani nedalo čekat.

Dnes mne však kromě jiného zaujal na webu názor Erika Besta, který nedávno zkoušel Fischera a Zemana z jazykových znalostí při televizní diskuzi na Primě. V této souvislosti je vskutku zajímavá otázka, zda-li by měl budoucí český prezident umět rusky? Nevím, jak hovoří rusky paní Fischerová nebo pan Sobotka, ale  Zeman ji ovládá výborně. Je-li to však ku prospěchu věci či nikoli je diskutábl.

Miloš Zeman byl jeden z architektů opoziční smlouvy, člověk, který nemohl nevědět o tom, co Miroslav Šlouf chystá na Petru Buzkovou (pro zapomětlivé připomínám, že šlo o akci „Olovo“, jež měla tuto političkou z vlastní strany dehonestovat). Člověk nepřímo podporovaný Ruskem, určitě ne jen tak nějak z kapricu. Občasný světlý výrok, jako ten, kterým podpořil Izrael proti Palestincům, nemůže vyvážit nebezpečí, kterým tento člověk je. Nejenom proto, že umí dobře rusky.

Jinak paní Ťáňa Fischerová mne mile překvapila. Mimo jiné tím, že se nebála Milošovi Zemanovi i Přemyslovi Sobotkovi zdařile oponovat. Nicméně pokud bych měl dát svůj hlas ženě, vyhrála by to u mne Zuzana Roithová. 

Když jsem se dnes po obědě vracel do práce, usmíval se na mne z bilboardu Miloš Zeman. Kluk z plakátu vypadal dost dobře. Vizážisté a počítačová grafika umí divy. Na televizní obrazovce jsem však viděl jiného člověka. Člověka, který by asi měl změnit své stravovací návyky, protože v případě zvolení prezidentem by se nemusel konce funkčního období dožít, přestože Becherovka je v malých dávkách lék ...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)