Čeho je moc, tak toho je příliš ...

pátek 4. duben 2008 14:40

Starou za novou už vyměnil Topolánek i Paroubek a spekuluje se o tom, že nechce zůstat pozadu ani Klaus. Kdysi jsem o tom také uvažoval viz http://beranek.bigbloger.lidovky.cz/c/7604/Je-cas-vymenit-starou-za-novou.html , ale dost bylo legrace. Ono je to spíše k pláči. V magazínu Pátek přemýšlí o motivech nevěry našeho pana prezidenta i redaktor Lidových novin Daniel Deyl.

Anděla za skupinu roku si včera z O2 arény odnesla má oblíbená kapela Chinaski a mě v uších zní slova z jejich hitu Zadarmo:

...Pořád makáme, na hubu padáme,nic z toho nemáme, nevím co čekáme. Bez velkých nadějí na změnu,jsme jenom součástí systému a s větší nebo menší nevolí,jsme jenom součástí toho soukolí. Myslím, že nám všem už z toho všeho hrabe,už to nezvládáš, tak přiznej to srabe...

Co kdo a jak zvládá či nezvládá v politice a v osobním životě ponechám na vašem úsudku a případných komentářích.

Mě osobně ale v poslední době nejvíc štvou České dráhy a buďte rádi, že nemusíte každý den cestovat do práce vlakem na trati Praha-Kolín. Souběžná rekonstrukce Wilsonova nádraží (ŽST Praha hlavní nádraží)a přestavba železničního uzlu v Kolíně hraje na nervy všech, kteří chtě nechtě musí využívat služeb ČD. Výluky a objíždky způsobují různě dlouhá zpoždění a vy nikdy nevíte, kdy se ráno dostanete do zaměstnání, a nebo večer domů. Cílem těchto stavebních prací má být zlepšení komfortu cestování, zkvalitnění produktů a služeb a prý i zkrácení cestovních dob.

Realita je však taková, že cestovní doba se prodlužuje a někdy si už nesednete ani v 1. třídě. No nic. Kdy dnes dorazím do práce netuším a tak si raději pustím Chinaski:

"Ne nejsem tady abych přednášel,já tyhle kecy vždycky nesnášel,ono se neříká nadarmo, že ty nejlepší věci jsou zadarmo".

Přeji hezký víkend!

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)