Konflikt mezi Izraelem a Hamasem

neděle 18. listopad 2012 14:06

Jsem rád, že Česká republika podobně jako USA plně uznává právo Izraele na sebeobranu proti raketové palbě militantních organizací v pásmu Gazy.

Izrael má neoddiskutovatelné právo na sebeobranu jako každý jiný stát, ale nemá to jednoduché, protože většina médií předkládá veřejnosti informace ve stylu, že mír nastane, až Izrael zmizí z mapy světa. 

Za sebe mohu říci, že Obamovo znovuzvolení ve mne žádnou euforii nevyvolalo, ale jeho podpora Izraele je mi sympatická a hlavně správná. Na rozdíl od politiky Evropské unie, která dlouhodobě podporuje palestinské teroristy.

Izrael tu stojí sám proti přesile Arabů, kterým je trnem v oku. Nejsem žádný prorok a netroufám si odhadovat vývoj v nejbližších dnech a týdnech natož  abych tu spekuloval co bude za rok nebo za 50 let. Osobně jsem toho názoru, že největším nepřítele Izraele je demografický vývoj, protože Židé se v arabských státech téměř nevyskytuji, zatímco v Izraeli žije víc než milion muslimů, kteří tvrdí, že problém židovského státu vyřeší ve svých ložnicích. A to je velká noční můra židovského Izraele.

Jeden ortodoxní Žid napsal před časem knihu, ve které píše: Izrael má jedinou naději. Tento ortodoxní Žid prožil v Americe tajné setkání, pozdravil ho tam jeden Palestinec a řekl mu: „Víš, já jsem byl také bojovníkem za svobodu. A pak jsem poznal Ježíše. Teď tě mám rád a vím, že Bůh má s vámi svůj plán.” Tento ortodoxní Žid, neřekl, že Ježíš je jeho Mesiáš, ale napsal knihu s názvem Izrael přežije díky probuzení křesťanů.

V této souvislosti si dovolím pozvat čtenáře na přednášku Johanesse Gerloffa, německého novináře, odborníka na problematiku Izraele a arabského světa. Obsahem jeho přenášky bude analýza současného dění na Blízkém východě. Osobně se na přednášku moc těším a doufám, že ji stihnu od samého začátku. Pokud byste měli čas a nemáte to daleko, jste srdečně zváni. 

Kdy? 19.11.2012 v 18:00
Kde? Konferenční sál GASK, Jezuitská kolej, 2. patro, Kutná Hora

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)