On byl dneska státní svátek?

sobota 17. listopad 2012 17:46

17. listopad 1989 byl pátek a dnes je sobota. Nicméně úplně jsem zapomněl, že je dnes státní svátek, a šel jsem do práce.

Konec konců jako OSVČ musím makat i o státních svátcích. Že je dnes "státní svátek" mi došlo teprve tehdy, když jsem zjistil, že na poště je zavřeno a když jsem v rádiu zaslechl, že na Václaváku demonstrují tisíce odborářů. 

V listopadu 1989 jsem byl o 23 let mladší, ale události na Národní třídě mne nenechaly lhostejným bez ohledu na to, že jen Bůh ví, jak to tentkrát ve skutečnosti bylo a kdo tahal za nitky. Když se dívám zpět, kladu si otázku, kde bych asi teď byl, kdybych měl více odvahy a začal podnikat hned po listopadu 1989. Možná bych byl někde na dně Orlické přehrady nebo bych byl bezdomovcem. Jenže všechno bylo jinak a já jsem se už 21. listopadu 1989 rozhodl, že budu především činit Boží vůli a že se budu snažit žít tak, abych se líbil Bohu a nikoli lidem. Zvolil jsem si tu těžší cestu, ale ani dnes nelituji, protože vím, že se nemusím nikoho a ničeho bát, protože Bůh je se mnou.

Odboráři cinkali klíčema a chtějí změnu vládu. No budiž. Ona ta současná za moc nestojí a ta nová oranžovo rudá snad ani horší být nemůže. Tedy pokud by nechtěla zlikvidovat malé živnostníky úplně. To bych snad šel demonstrovat i já, přestože v odborech nejsem. Nevím, kolik je v tomto státě odborářů a nevím, kolik je u nás OSVČ, ale jedno vím jistě. Míra nasranosti ve společnosti roste. A není se čemu divit. Je to jenom a pouze důsledek toho, že většina lidí vzala za své že "Bůh je mrtev". Blaze je těm, co si to nemyslí. Mnozí z nich mají pokoj, který převyšuje každé lidské pomyšlení. Díky Bohu ho mívám často, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že ho mám vždy. Nicméně dnes už vím, ke komu jít a jak ho získat. 

S pokojem v srdci jsem šel po obědě střihat tůje a poté jsem sledoval daviscupovou čtyhru, která přinesla kýžený a veledůležitý bod. Nicméně nic není rozhodnuto. Zítra to budou mít cele v rukou, v nohách, v hlavách a v neposlední řadě i na srdci Berdych se Štěpánkem. Přeji jim, sobě i vám čtenářům hezký zbytek víkendu...

Na závěr si vás dovolím upozornit na zajímavou stránku, která je funkční právě od dnešního dne viz http://www.vernyzustanu.cz/rozhovory Nyní máme svobodu, ve které moudří odjakživa volí nejmenší zlo, zatímco méně moudří mávnou rukou nebo protestují volbou zla největšího. I o tom byl letošní sedmnáctý listopad...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)