Kalousek je buran, alkoholik, a zasloužil by si facku

neděle 7. říjen 2012 15:07

To netvrdím já, ale Radek John, a v této souvislosti by mne docela zajímal i váš názor. Kdo je horší? Kalousek nebo John? 

Tato otázka mne totiž napadla při sledování  části diskusního pořadu Partie na TV Prima Family, na který jsem shodou okolností narazil při přelaďování kanálů na nějakou příjemnou muziku k nedělnímu obědu. To, co jsem měl možnost vidět, ve mne zanechalo dojem, že debatu s odcházejícím ministrem práce Jaromírem Drábkem Radek John neměl pod kontrolou.  Mimo jiné totiž řekl: "Ano, pan Kalousek je buran, alkoholik, a zasloužil by si tu facku..."

Osobně jsem toho názoru, že ač s Kalouskem v mnohém nesouhlasím, tak jedno mu na rozdíl od jeho oponentů nelze upřít. Na rozdíl od nich totiž mluví srozumitelně a umí logicky vysvětlovat kroky učiněné v rámci jeho resortu. Umí problematiku věci vysvělit i polopaticky a je jedním z mála ne-li jediným, kteří se snaží vysvětlit, co znamená to či ono opatření bez ohledu na to jestli s ním souhlasíme či nikoli. V tomto ohledu se musím Kalouska zastat, protože vládnoucí "pravice" na nějaké vysvětlování reforem prakticky rezignovala a levice zamlčuje dlouhodobé negativní důsledky jimi navrhovaných opatření, až se ujmou moci.

Na druhou stranu chápu frustraci ministra vnitra po urážkách pana ministra financí viz http://video.idnes.cz/?idvideo=V120926_173227_tv-zpravy_nov

Nevím, jak vy, ale já si myslím, že intelektuální elity by neměly jednat tak, jak mnohdy jednají, když nás vedou k těm lepším zítřkům...

Předpokládám, že většina čtenářů si asi nekazí nedělní oběd či siestu sledování OVM či jiných debat, ale znám mnohé, kteří to konzumují místo dezertu. Proti gustu žádný dišputát :-) 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)