Už je to tady

úterý 28. srpen 2012 19:11

Víte o tom, že zítra je velký svátek bez ohledu na to, že nepatří mezi státem uznávané?

Do Kutné Hory totiž zavítá prvoligová Slavia a všichni její fanoušci věří, že se nebude opakovat trapas z 30. srpna 2006. Tehdy jsem to viděl na vlastní oči a těžko se zapomíná. Pamatuji si to jakoby to bylo včera.

Bylo to v srpnu v poháru ČMFS a sešívaní nastoupili s kombinovaným týmem s řadou hráčů z rezervy. Počasí stálo za houby, hra byla ještě horší a o terénu raději nemluvit. To ale neříkám na jejich omluvu. V 39. minutě se Čáslav ujala vedení a stav 1:0 pro domácí vydržel až do poločasu. Do druhé půli nastoupily posily Standa Vlček a Lukáš Jarolím jenže k ohrožení čáslavské svatyně to nestačilo. Naopak. V 54. minutě jsme dostali druhou branku a v 63. minutě to bylo už 3:0. Kozáčik se nestačil divit. Teprve v 65. minutě vykřesal jiskřičku naděje Tomáš Necid a Slavia konečně začala útočit. Bohužel zapomněla bránit a domácí zvýšili v 67. minutě na hrozivých 4:1. Fanoušci Čáslavi šíleli nadšením a my jsme byli jako zmoklé slepice. Do slova a do písmene, protože lilo jako z konve. Zlepšené hry Slavie jsme se dočkali až v závěru zápasu, kdy Standa Vlček v 72. minutě dal druhý gól hostů a v 80. minutě snížil na rozdíl jedné branky opět Tomáš Necid. V 90. minutě jsme ještě měli velkou šanci na vyrovnání, ale Hubáčkova střela z velké vzdálenosti skončila na tyči.

Pevně věřím, že zítra se nic podobného opakovat nebude a že Slavia dá Spartě minimálně tolik branek jako minulý čtvrtek Brnu. Mimochodem docela by mne zajímalo, kolik Kutnohoráků bude zítra fandit hostům. Já vím minimálně o dvou.

V srpnu 2006 jsem Čáslavi nefandil, ale to už je dávná historie. V neděli to bude jinak. Vzhledem k tomu, že mám teď k Čáslavi diametrálně odlišný vztah než před šesti lety, chystám se druholigovou FK Čáslav podporovat nejenom proti Ústí nad Labem ale i po zbytek sezóny.