E=MC2

sobota 18. srpen 2012 18:50

Cestování časem je myšlenka, která nedává lidem spát. I já jsem s ní často koketoval.

Je pravdou, že mne osobně fyzika nikdy moc nebavila kromě jedné výjimky, která potvrzuje pravidlo. A tou byla Einsteinova teorie relativity. Tím nechci říct, že jsem ji pochopil, ale přivedla mne k myšlenkám, co by bylo kdyby... Co takhle poslat cestovatele časem do Edenu, aby vysvětlil Evě, že to ovoce ze stromu poznání, by neměla utrhnout. Nebo zabít Klementa Gottwalda před jeho cestou na Hrad nebo Hitlera před vypuknutím druhé světové... Je spousta knížek i filmů na téma cestování v čase a svého času byla sci-fi mým oblíbeným žánrem. 

Ve čtvrtek večer jsem na Youtube zkoukl taky jednu science fiction s názvem "Time changer". A bylo to víc než dobré. Hlavní postava filmu se naopak dostane do budoucnosti. Samotný příběh se odehrává na konci 19. století. Dr. Carlisle napsal knihu na téma morálních hodnot, ale jeho kamarád a současně oponent však nesouhlasí s celkovou koncepcí díla s tím, že pro to má pádné argumenty. A aby to dokázal, pošle ho strojem času do 21. století, aby Dr. Carlisle objevil pravdu o morálce a způsobu života tamnějších lidí čili nás.

Pokud byste se chtěli nejenom pobavit, ale třeba i dozvědět, proč to jde s námi od desíti k pěti, dávám sem odkaz, kde si to můžete pustit v angličtině a se slovenskými titulky. 

https://www.youtube.com/watch?v=82KTMxubLDw&feature=player_embedded#!

Jinak koukám momentálně na ČT4, kde se Slavia trápí v Mladé Boleslavi. Bolka si sice proti Twente Enschede neškrtla, ale na sešívané to bohužel zatím stačí. Uvidíme, jestli Rada něco smysluplného červenobílým do druhé půle poradí... Je však pravdou, že hosté dnes nehrají v červenobílých dresech, ale v dresech černých. Vypadá to, že i dnes bychom za plichtu byli rádi ...

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)