Nikdo vám už nevěří

sobota 30. červen 2012 07:30

"Supr dopis, lepší jsem nečet, mluví mi z duše". To mi přišlo dnes v noci mailem až z daleké Ameriky. Týká se to otevřeného dopisu politikům vlády ČR, který napsal  Stanislav Pitaš, signatář Charty 77 a bývalý disident. 

Není podstatné, kdo mi ten dopis poslal, ale je to člověk, který je dobře obeznámen poměry u nás v Česku a který mi to poslal, abych byl v obraze, jak tu u nás doma vypadá... Když jsem si to přečetl, první co mne napadlo bylo, zda-li je ten dopis vůbec pravý resp. jestli vůbec nějaký Standa Pitaš existuje. Ověřil jsem si, že ano, a napadlo mne předložit tento dopis k diskuzi na Bigblogeru. A to především proto, že můj předposlední článek byl taky o pravici a levici. 

Nechtěl jsem ten e-mail kopírovat, protože jsem ten dopis našel na nase.broumovsko.cz, ale protože ten odkaz na "hydepark" nebyl moc funkční resp natahovalo se to moc dlouho, ušetřím vám čas. Tady to je těším se na diskuzi těch, kteří se budou ukrývat před tropy někde v chládku u svého PC.

 

"Všem vrcholným politikům.

Jmenuji se Stanislav Pitaš a jsem obyčejný hostinský v zapadlé vesničce v Sudetech na Broumovsku. V roce 1980 jsem podepsal Chartu 77, protože jsem nechtěl nečinně mlčet k tomu, co zde KSČ předváděla. Prostě měl jsem potřebu, tak jako dnes, se nějakým způsobem vyjádřit k celospolečenskému a politickému marasmu, který zde byl.

V roce 1985 jsem byl nepodmíněně odsouzen podle § 103 tr.z. Snižování vážnosti prezidenta republiky. A do roku 1989 jsem byl ještě ve výkonu trestu dvakrát. Mé jméno četl v listopadu 1989 Václav Havel na Letenské pláni s ostatními politickými vězni, abychom byli okamžitě propuštěni z výkonu trestu. Což se stalo a já jsem dostal od prezidenta Husáka milost. Ve všech případech jsem byl plně rehabilitován. A ani ve snu mne nenapadlo, že za dvacet let od revoluce budu znechucen politikou, tak jako kdysi.

Nikdo, kdo si přečte tyto řádky a kdo mne zná, mě nemůže podezírat z levičáctví. Od roku 1989 jsem volil jenom pravici. Ale, co předvádí v těchto dnech naše politická garnitura je vrchol hnusu. Jestliže svět znal naši zemi skrze Masaryka a Havla, jako nositele svobody a demokracie, tak dneska nás svět vnímá díky zlodějským praktikám Klause a korupčním aférám představitelů státu, jako bandu mafiánů. Rozkrádáte tuto zemi a odměňujete sebe a své nohsledy nehoráznými odměnami v době, kdy chcete, aby si lidé utahovali opasky. Proč, jestli to s reformami myslíte vážně, nezačnete u sebe? Tak, jako nyní ve Francii. Snižte si platy a jděte příkladem. Vždycky jsem byl rozčarován, když komunisté měli plnou pusu lidských práv a v kriminálech seděli lidé jenom za to, že se svých práv dožadovali. Vy se pro změnu oháníte finanční krizí a bojem proti korupci a přitom se přímo podílíte na rozkrádání našeho hospodářství a politici v této republice jsou si jisti svým postavením natolik, že úplatky nosí veřejně v igelitkách nebo v krabicích od vína.

Chováte se jako křupani, kterým nic neříká politická kultura, morální zodpovědnost či zdravý selský rozum. Vy budete stále rozšiřovat státní aparát, kde zaměstnáváte desetitisíce neschopných úředníků, kteří jenom předstírají, že něco dělají. Vy a vaše ministerstva jste černou dírou, kam mizí miliardy bez jakéhokoliv efektu. Chápu, že reformy jsou nezbytné, ale nechápu, proč by je měli provádět ti, kteří nesou největší zodpovědnost za daný stav věcí.

To, že se zde stalo úplně normální krást a uplácet ve velkém, tak na tom má hlavní vinu Václav Klaus, který vykřikoval, že špinavé peníze neexistují a přitom tučná konta ODS zde i v zahraničí praskala ve švech penězi z úplatků. Trapná jsou dnes slova T.G.Masaryka „nebát se a nekrást", když největší zloději jsou vláda, poslanci a prezident, který krade v přímém přenosu a dodnes se tím baví celý svět.

Jedna aféra stíhá druhou a viníci jsou za trest přeloženi na lepší místo. ŠTÁBNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM, ZBOHATNUTÍ STANISLAVA GROSSE, TUNEL BLANKA, LETADLA GRIPEN, OBRNĚNÉ TRANSPORTÉRY PANDUR, LETADLA CASA, KAUSA NÁMĚSTKA MINISTRA OBRANY JAROSLAVA KOPŘIVY, OPENCARD, VĚCI VEŘEJNÉ, PROPAGAČNÍ KAMPAŇ V PRAZE, TAJUPLNÝ SPONZORING VĚCÍ VEŘEJNÝCH, ODKLONĚNÉ MILIONY KOCOURKA, ÚPLATKY VE STÁTNÍM FONDU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ, MOSTECKÁ UHELNÁ, POSLANEC STANĚK (ODS) KRADL POHONNÉ HMOTY, KAUSA ČEPRO, KAUSA BÝVALÉHO MINISTRA BARTÁKA, MAFIÁN PAVEL BÉM, PROMOPRO ALEXANDRA VONDRY. A KDO BYL POTRESTÁN ZA NĚKOLIKAMILIÓNOVÝ NÁKUP PANA KALOUSKA V PODOBĚ VOJENSKÝCH PADÁKŮ, KTERÉ SE ALE NEOTVÍRALY?

Světlou výjimkou mezi vámi jsou ministři Kubice a Pospíšil.

Náprava je možná jedině tak, že vy se zničíte sami. Samou nenažraností se začnete požírat (udávat) navzájem. Zapomněli jste se ovládat a to vaše mlaskání od koryt je totiž slyšet až v Bruselu.

Ve své závěrečné řeči u krajského soudu na jaře v roce 1989 jsem řekl, že „této vládě a prezidentovi už nikdo nevěří ..........".  

Zloděj Klaus není můj prezident a vy mafiáni nejste moje vláda. Nikdo vám již nevěří. Nikdy vám neodpustím, že jste svým nenažraným a buranským chováním umožnili vyhrát levici v následujících volbách a že pravice je stejná verbež, jako levice.

V Šonově 22. května 2012, Stanislav Pitaš."

 

Asi by se slušelo, abych byl tím prvním, kdo začně diskutovat. Podle mého názoru se nejedná o žádné veledílo a rozhodně nemohu říct, že jsem nikdy nic lepšího nečetl. Četl. Například Orwellovu Farmu zvířat, ale s tím se to samozřejmě porovnávat nedá. Netvrdím, že autor nemá v mnoha tvrzeních pravdu, ale celé mi to připadá hodně laciné a místama i demagogické. Je to napsáno tak, aby čtenář zatleskal a lehce se s obsahem dopisu ztotožnil. Nicméně svět není černobílý, a nemyslím si, že všichni kradou a že všichni jsou neschopní, přestože někteří jsou opravdu schopni všeho. Na rozdíl od autora si však nemyslím, že kradou jen ti nahoře. Bohužel se to děje odspoda. A jenom člověk neznalý věci si naivně může myslet, že na vesnici nebo na malém městě se nekrade nebo krade míň. A všimněte si, že já tu dnes vůbec neřeším, jestli sklony ke korupci má v ČR víc pravice nebo levice. Ono totiž toto pravolevé vidění světa není moc smysluplné. Sklony hřešit jdou totiž napříč celým politickým spektrem a nejenom tím tuzemským. Ty sklony jsou totiž v každém z nás a znám pouze jednoho člověka, který nikdy nezhřešil. Žil ale víc než před dvěma tisíci lety...

 

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)