Nesmrtelný Steve McQueen

středa 6. červen 2012 19:33

Není tu asi nikdo, kdo by neznal Steve McQueena, a asi všichni vědí, že už dávno není mezi námi. Jenže dnes ráno jsem nevěřil svým očím. Dle serveru Aktuálně.cz vstal z mrtvých.

viz http://aktualne.centrum.cz/kultura/kratke-zpravy/clanek.phtml?id=747482

To bylo první, co mne napadlo, ale tu myšlenku jsem ihned zavrhl. Mám jednoho velmi blízkého přítele, který  svého času proměnil vodu ve víno a který po svém ukřižování třetího dne skutečně vstal z mrtvých, ale s tím McQueenem to asi bude jinak. 

První, co mne napadlo, jestli to nebude jeho syn, protože jablko nepadne daleko od stromu. A je spousta herců i hereček, kteří si vyzkoušeli i režisérské řemeslo.

Osobně nikdy nezapomenu na jeho Henriho Charriera z filmu Motýlek. Možná to je i tím, že jsem vždy obdivoval jeho touhu po svobodě (film byl totiž natočen podle skutečné události). Pamatuji si ho také z kriminálky Bullitův případ, ale to hlavně díky legendární automobilové honičce v ulicích San Francisca. První rolí, která ho však proslavila, byl Vin v Sedmi statečných.

Nicméně věci často nejsou takové, jakými se zdají. To se potvrdilo, když jsem zagoogloval a zjistil, že režisér Steve McQueen je černoch, který se narodil v Londýně roku 1969.  Herec Steve McQueen s velkou pravděpodobností jeho otcem asi nebude...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)