NE rasové a náboženské nesnášenlivosti

čtvrtek 22. březen 2012 16:55

Musím reagovat nejenom na vraha z Toulouse. A budu rád, když ani vy nezůstanete lhostejní. K triumfu zla postačí, když slušní lidé nebudou dělat nic!

Dne 22. 1. 2012 byla v Brně vyhlášena petice Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ ČR) proti rasové a náboženské nesnášenlivosti. 

Petice reaguje na výroky muslimského kazatele Lukáše Větrovce o zabíjení Židů muslimy (www.islamarchiv.lukaslhotan.cz ), pronesené v brněnské mešitě. Arabský originál Větrovcovy promluvy pochází z oblasti Blízkého východu. 

Petice ICEJ ČR proti rasové a náboženské nesnášenlivosti požaduje „důsledné prošetření již podaných trestních oznámení“ a podporuje „přezkoumání činnosti odpovědných islámských institucí“ z hlediska zákona o náboženských společnostech. Existuje důvodné podezření, že výroky pana Lukáše Větrovce naplňují podstatu trestních činů Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení, Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a Násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. 


Vyhlášení petice se zúčastnil J. E. Jaakov Levy, velvyslanec Státu Izrael v ČR. Organizátorem bylo Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ ČR) ve spolupráci s Židovskou obcí Brno, pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslavy Němcové. Svou podporu petice již potvrdili některé známé osobnosti. Petici podpořili brněnský primátor Roman Onderka, arcibiskup Dominik Duka, synodní senior Českobratrské církve evangelické Joel Ruml, místopředsedkyně petičního výboru PS PČR Hana Orgoníková, 1. místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, primátor Prahy Bohuslav Svoboda, houslový virtuos Václav Hudeček a další. Zde je stažení text petice spolu s průvodním dopisem .


Chcete-li petici podpořit, stáhněte si, prosím, soubor ARCH_PETICE_FIN.pdf , který obsahuje podpisový arch a text petice, vytiskněte si je (pokud možno oboustranně na jeden list papíru) a podepsané archy zasílejte nejpozději do 17. dubna 2012 na adresu: ICEJ, Komárkova 4, 148 00 Praha 11.

Zdroj: www.icej.cz

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)