Není pravice jako pravice aneb kam s ním

úterý 20. březen 2012 12:48

Právě jsem se vrátil Městského úřadu Kutná Hora, kde jsem byl zaplatit 3.000,- Kč za popelnice. Znám ale i město, kde se za svoz odpadů neplatí ani koruna. A světe div se. To město má už dlouho pravicovou radnici a žádné dluhy.

V Kutné Hoře má nyní rozhodující slovo "Šance pro Kutnou Horu" se starostou Šancem v čele a obávám se , že pokud poslanci v dubnu schválí novelu zákona, která zvýší maximální sumu, kterou mohou obce od lidí požadovat, že příští rok budu platit asi víc než současných tři tisíce korun.

To město, ve kterém se neplatí poplatky za popelnice, se jmenuje Teplice a primátorem tam je Jaroslav Kubera (ODS). Kladu si otázku, proč to někde jde a někde nejde. Nejspíš to bude tím, že v Teplicích to dělají dlouhodobě dobře.

Co se týče mne, jsem zásadně proti tomu co navrhuje jistý Jan Husák (TOP 09), který je jedním z předkladatelů návrhu na zvýšení poplatků za odpady. Motivovat lidi ke třídění odpadů zvýšením poplatků za jejich odvoz je ale nápad, který podle mého názoru nebude fungovat.

Jeho smyslem je totiž pouze to, aby obce, které jsou zadlužené, získaly nějaké peníze navíc ber kde ber. A tento způsob se mi zdá hodně nešťastný...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)