Německo vykročilo správným směrem

pondělí 19. březen 2012 11:25

a to je dobré i pro naši zem. Nový německý prezident Joachim Gauck vzbuzuje velká očekávání a osobně mu přeji, aby nedopadl jako Obama, který dokázal, že to nedokáže.

Ne každá změna musí být nutně změnou k lepšímu, ale Gauck vypadá, že nebude žádným prezidentem konsensu. A v tom vidím naději.

Nejenom Německo potřebuje prezidenta, který svou bezmocí naučí ty mocné morálce v úřadu a loajalitě k zemi, ale to předbíhám. Nicméně bych se vůbec nezlobil, kdybychom se i v Česku dočkali  dne, kdy se prezidentem stane evangelický pastor. Halíka bych totiž za prezidenta fakt nechtěl, ale on asi kandidovat ani nebude.

Bývalý evangelický pastor a opozičník z doby NDR to určitě Angele Merkelové neusnadní, protože není východní Němec jako východní Němec. Jsou mezi nimi velké rozdíly i když třeba v Krkonoších nebo v Jizerkách to není na první pohled zřejmé.

Jestli nový prezident dokáže naděje do jeho osoby vkládané naplnit, je otázkou. Osobně bych mu to přál. Bude-li prosperovat Německo, bude lépe i u nás.

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)