Něco tu smrdí

pátek 24. únor 2012 14:33

V sobotu 25.2.2012 to bude už šedesátčtyři let od doby, co se Kléma vrátil z Hradu a přednesl svůj legendární projev, kterým začala éra socialismu, marxismu-leninismu a diktatury proletariátu. Bohužel socialismus tu máme pořád a stále tu jsou mnozí, kteří se nám pokoušejí diktovat, co je pro nás dobré a co nikoli.

V dnešní MF jsem si přečetl kromě jiného i trošku kontroverzní článek komentátora Karla Steigerwalda "Začne konečně kapitalismus?", ve kterem kromě jiného uvádí věci na pravou míru. Někteří čtenáři ho totiž obviňují z toho, že 20 let vychvaloval kapitalismus a ten že se prý hroutí. Steigerwaldova reakce se mi líbí, protože kromě jiného napsal, že svoboda hospodářství i svoboda občanů se prosazuje zřídka, protože nám vládnou spíše vlády socialistické...

I já se spíš přikláním k názoru, že tady v Česku potažmo v EU kapitalismus pořádně ani nezačal. A tudíž si nemyslím, že už skončil a že má být nahrazen něčím novým. Jenže nikdo už neřekne, čím by se ty stávající "nevyhovující" poměry měly nahradit? On totiž zatím nikdo nic lepšího než demokracii a kapitalismus nevymyslel. Byly tu různé pokusy včetně toho, který začal výstřelem z Aurory, ale víme k čemu to vedlo.

Po "Vítězném únoru" se tradovalo, že "zítra se bude tančit všude". Osobně nic proti tanci nemám, ale není to mé hobby. Přeci jenom mám raději golf nebo lyžování. Nicméně kvůli manželce občas vyrazíme. A nejenom na maturiťák. Tuto sezónu jsme byli na "Rybářském plese" a chystáme se i na 1. ples města Kutná Hora. Nejvíc se však těším na 2. reprezentační ples skupiny Broker Consulting, kde kromě jiného budou hrát k tanci i k poslechu "No Name".

Pro mne osobně byl "Únor 2012" vítězným, protože jsem díky Bohu zažil více pozitivního než negativního. Venku už to začíná vonět jarem, ale to nic nemění na faktu, že je tu hodně věcí, které smrdí. Obávám se, že bez návratu k Bohu, to tu bude smrdět čím dál tím víc. To, že se na horní palubě tančí, ještě neznamená, že se loď nepotápí. A nemyslím tím jenom na Titanic. Vzpomeňte si na Noeho. Tomu se tenkrát taky všichni smáli...

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)