Všechno nejlepší Dominátore

sobota 28. leden 2012 09:40

Vzpomínám na doby, kdy lidé ještě nechtěli na Hradě Okamuru ale Haška. Hašek sice už dnes neletí, ale jeho názory mi jsou blízké, i když osobně mám raději fotbal než hokej.

Slavný hokejový brankář Dominik Hašek oslaví v neděli  29.01.2012 své 47. narozeniny a je obdivuhodné, že s vrcholovým hokejem ještě neskončil. Klobouk dolů.  Je mi hodně sympatické, že si chce sám sobě dokázat, že v sedmačtyřiceti ještě člověk může kvalitně hrát.  Osobně si myslím, že ani v pětapadesáti nepatří člověk do starého železa. Konec konců v tomto věku jsem začal hrát golf a ani dnes mi nedělá problém jít si zaběhnout kondičních 10 km a trošku provětrat mozek.

Nagáno , po kterém lidé chtěli Haška za prezidenta, je už sice dávnou minulostí, ale Dominika stejně víc zajímá byznys než politika. I když není ekonom, jsou mi jeho názory bližší než názory „renomovaných“ analytiků, kteří jsou chytří jako Rádio Jerevan. Jejich fundované prognózy jsou totiž diametrálně odlišné od skutečnosti, ale raději nebudu jmenovat, aby to nevyznělo, že někoho pomlouvám.

V dnešních Lidovkách je s Haškem zajímavý rozhovor, ze kterého vyjímám

* LN Kdybyste seděl ve vládě, souhlasil byste s příspěvkem 38 miliard Mezinárodnímu měnovému fondu na případnou půjčku tonoucím zemím eurozóny?

Na tohle mám jasný názor: nejsem sice se vším všudy přívrženec pana Klause, ale od začátku jsem i proti Evropské unii, jednotné měně a proti tomu, aby nám někdo nadnárodní určoval, kolik může sedět dětí ve škole a podobné hlouposti. Nelíbí se mi, když nám někdo seshora direktivně cosi nařizuje. Pro mě je svoboda a volnost důležitější. A navíc, řeči, že když peníze nedáme, tak na to doplatíme, jsou jen kecy. Škodovky se pořád budou či nebudou prodávat, stejně jako pivo. A jestli nám někdo bulíkuje, že bez společné Evropy nemůžeme existovat proti Americe nebo Číně, tak to jsou naprostý blbosti.

V této souvislosti musím konstatovat, že s ním v tomto ohledu naprosto souhlasím. Nicméně je mi jasné, že minimálně jeden čtenář se mnou nebude souhlasit. Hádejte kdo? Ano. Je to MUDr. Černý, občan EU a nikoli Česka :-)))

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)