Je pomluva horší než lež?

úterý 6. prosinec 2011 09:54

Nad tímto tématem se v dnešních Lidovkách zamýšlí redaktor Zbyněk Petráček v souvislosti s tím, jestli se má Petr Hájek omluvit Tomáši Halíkovi za to, že ho křivě obvinil.

Nevím, zda-li všichni čtenáři jsou obeznámeni s posledním úletem prezidentova poradce Hájka, ale kladu si otázku, kolik čtenářů je schopno vyjmenovat celé Desatero. Nic si z toho ale nedělejte, když to nedokážete. Ono to s tím číslováním není tak jednoduché, ale to není předmětem mého dnešního zamyšlení.

Přišlo mi na to však na mysl poté, co pan Petráček ve své úvaze "Hájek proti desateru" napsal "...že by stačilo osvěžit rozdíl mezi lží a pomluvou, tedy to, co měl vědět každý, kdo se seznámil s judeo-křesťanským základem naší civilizace. Proč Desatero nesankcionuje lež, ale zapovídá pomluvu?..."

Bohužel nejde jen o Hájka a Halíka. I tady v diskuzích na bigblogeru se to hemží spoustou lží a hlavně pomluv. Osobně se mi to nelíbí, ale to je asi tak všechno, co s tím nadělám.

Nejvíc mne na tom štve, že Hájek a jemu podobní dělají ostudu konzervatismu, protože ten je spojen s pravdivostí a ta panu Hájkovi a nejenom jemu často chybí. Nikdy jsem si nemyslel, že se tady budu zastávat kněze Halíka, protože s mnoha jeho názory upřímně nesouhlasím, ale to nic nemění na skutečnosti, že lhát se nemá a pomlouvat už vůbec ne.

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)