Mafie nejenom v Praze aneb já to slavit nebudu

úterý 15. listopad 2011 13:32

Tvrdím, že nic není náhoda, a tudíž si kladu otázku, proč jsem se o existenci tohoto otřesného dokumentu dozvěděl teprve včera.

Asi proto, že všechno má svůj čas. Nemohu však tvrdit, že bych v něm nalezl něco převratného. Jenom se potvrdilo, co tuším už dávno.

Většina z nás si myslela, že ten náš český mafiánský kapitalismus je jen přechodnou fází od komunismu ke slušné společnosti. Jenže ouha. Démona se tak lehce nezbavíš. Jednoho vyhodíš dveřmi a další, mnohem horší vlezou do bytu oknem. O tom se píše i v Bibli. To není nic nového pod sluncem.

Ostatně posuďte sami. Dokument "Kdyby mě zabili ..." k mému velkému překvapení uvedla ČT2 dne 10. března 2011, nicméně já ho viděl teprve včera. Po jeho shlédnutí nemám chuť ve čtvrtek 17. listopadu cokoli slavit.

Nejenom z tohoto pořadu vyplývá, že naši politiku převzala zločinecká mafie, transformovaná z komunistických zločinců. Tyto výpovědi jsou sice znevažovány či ignorovány, ale nejsou vyvraceny.

Jsem přesvědčen o tom, že věk parlamentní demokracie se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Co bude následovat si netroufám odhadovat. Nejsem prorok ani děd Vševěd, ale nejsem slepý ani hluchý, abych nemohl konstatovat, že líp už bylo.

Většina lidí podvědomě touží po tom, aby bylo nastoleno právo a spravedlnost. Většina lidí ví, že je správné nekrást a být slušný. Bohužel to ví i ti, co takoví nejsou. Dokonce to dokáží zneužít ve svůj vlastní prospěch. Nebudu jmenovat, ale jména politiků a s nimi propojených byznysmanů si lehce doplníte sami. A ručím vám za to, že budou mít kořeny v komunistické nebo svazácké minulosti.

Jenom se obávám, aby frustrovaní jedinci zklamaní VVéčky nesedli na lep novým politickým projektům jako je třeba ten Babišův. Obávám se, že to myslí podobně upřímně jako svého času Standa Gross.

Bohužel nejenom v ODS nebo v ČSSD rozhodují o všem pouze pragmatičtí prospěcháři, kteří do těchto stran vstoupili ze stejných důvodů, z jakých jim podobní vstoupili před lety do KSČ. Ale to už jsme zase u toho neslavného 17. listopadu 1989.

Ještě horší však je, že to není problém pouze naší republiky. Z jedné strany na nás totiž doráží postkomunistický mafianismus ruské provenience a na druhé straně nás vítá rostoucí mafianismus eurosocialismu.

Vítejte ve zlých časech...

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)