Klaus má vždycky pravdu i když ji nemá

čtvrtek 10. listopad 2011 13:04

Klaus se včera vrátil na místa, kde začínal. Nejdříve navštívil Českou národní banku  a pak vyrazil za studenty na Vysokou školu ekonomickou. Já jsem byl na návštěvě u kamaráda a bývalého kolegy v Úvalech.

Takže jsem ho viděl pouze v televizi, ale nechám si vyprávět od syna jaké to bylo a jaký měl ohlas mezi studenty. Zatím vím pouze to, co jsem byl schopen dohledat v médiích.

Eurozóna se nerozpadne, maximálně ji opustí jedna zemička. Falešně se tak křičí, že to bude mít nedozírné následky," postěžoval si náš pan prezident a neopomněl dodat, že udržování unie je ve skutečnosti daleko nákladnější, než by byl její rozpad.

Děkan Národohospodářské fakulty Miroslav Ševčík na to však řekl, že eurozóna se takřka jistě rozpadne. "Je to mladická nezkušenost a mýlíte se", opáčil mu prý s úsměvem na tváři Václav Klaus a připustil, že by byl rád, kdyby měl Miroslav Ševčík v této věci pravdu.

Osobně si rozpad eurozóny nepřeji, protože si jsem vědom důsledků, které by to nevyhnutelně přineslo. Ne každý je totiž za vodou a rozpad eurozóny si může přát jenom blázen. A to píši přesto, že vůči EU mám dlouhodobě velké výhrady. Je ale možné, že se ve své mladické nezkušenosti mýlím.

Jinak návštěva v Úvalech se vydařila. Probrali jsme skoro všechno. Počínaje ČNB, přes politickou situaci doma i v eurozóně,  pokecali nejenom o dětech a o vnoučatech, ale i o našich plánech do budoucna. Jenom jsme se zatím neshodli, jestli pojedeme v zimě do Alp nebo na Srí Lanku. Zatím to spíš vypadá, že vyrazíme na běžkách na Kuklík, a to pouze za předpokladu, že budu zdráv. Holt krize dorazila i k nám...

Jinak, co se týče tématu EU, doporučuji k přečtení článek "Evropská unie - přituhuje", který pochází z pera publicisty Dana Drápala.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)