Běda mužům, kterým žena vládne

úterý 23. srpen 2011 18:01

To byla první myšlenka, která mne napadla, když jsem před chvílí v rádiu zaslechl, že bývalá rozhodčí Dagmar Damková oznámila svou kandidaturu na předsedkyni Fotbalové asociace České republiky.

Nicméně si říkám, ať holka klidně zkusí, protože horší už to snad být nemůže, přestože tvrdím, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.

Naděje vkládané do Ivana Haška se nenaplnily a je otázkou, jestli existuje vůbec někdo, kdo by byl reálně schopen změnit poměry v českém fotbale. A to říkám jako fanoušek sešívaných, kteří o tom ví své. Jestli bude nový majitel Slavie pro klub přínosem, ukáže čas.

Ale zpět k paní Dagmar. Jsem toho názoru, že kapři si dobrovolně sami rybník nevypustí, a sám jsem zvědav, koho si nakonec zvolí za šéfa.

Damková na trávníku se mi vždy líbila, protože na rozdíl od jiných vždy pískala rovinu, na rozdíl od jejích mužských kolegů.

Vždyť to, co předvádí např. rozhodčí Pavel Franěk je do nebe volající. Spartě už pomohl 3x za tři roky. V roce 2008 neodpískal penaltu proti Spartě a zápas s Teplicemi skončil 0:0. V dubnu 2010 nevyloučil Řepku za likvidační zákrok na Kyselu a Slavia prohrála těsně 1:0.  A v neděli tomu dal korunu, když v duelu s Hradcem Králové se měly pískat proti Spartě dvě penalty a píšťalka mlčela. I v tomto případě tedy Sparta vyhrála s odřenýma ušima 1:0.  Bohužel v tom není sám a i ostatní sudí chybovali. Například v pondělním utkání Teplice:Slavia, který skončil 0:0, všichni kromě rozhodčího viděli jasný faul v pokutovém území na Petra Jandu. Jsem zvědav, jaký vyfasuje trest...

Jak už jsem řekl, u Damkové jsem se nikdy s něčím podobným nesetkal. U hráčů si vždy dokázala na hřišti získat respekt. Možná právě proto, že je žena. Já osobně bych jí hlas dal, jenže o tom budou rozhodovat jiní. Pokud by se ale stal zázrak a Damková by se stala předsedkyní Fotbalové asociace ČR, přál bych jí, aby ve své funkci byla podobně úspěšná jako svého času jistá "železná lady".

Jenom mám obavy, aby třeba nedopadla podobně jako Katka Neumanová, když měla pod palcem lyžařské závody Světového poháru a Mistrovství světa v Liberci. To byl pěkný průser, který bude muset zase zaplatit daňový poplatník...

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)