EUROFIT aneb v čem je ten háček?

pátek 18. březen 2011 19:43

Neokrádá nás pouze stát, ale i různí podomní prodejci. S jedním z nich jsem se nedávno osobně setkal a bylo mi ho docela líto. Já bych na to žaludek neměl.

Tuhle mi zazvonil telefon a příjemný dívčí hlas údajně z O2 mi oznámil, že jsem prý vyhrál poukaz na nějaký lázeňský pobyt pro dvě osoby. Většinou podobné telefonáty utínám hned na počátku, ale v tomto případě jsem neměl to srdce hned jí praštit telefonem. Tak jsem se zeptal v čem že je ten háček. Slečna mi odpověděla, že se nejedná o žádný podvod, ale že si musím pro výhru zajít osobně do restaurace "U zlatého lva" což je hospoda, která patří knížeti Schwarzenbergovi.

Bylo mi jasné, že půjde o nějakou "předváděčku", ale termín mi vyhoval a zvědavost zvítězila. Součástí večera měla být i večeře a tak jsme si s manželkou řekli, že se tam půjdeme podívat vocogou s tím, že minimálně budu mít téma pro svůj blog.

Praktiky firem, které vnucují chudým důchodcům předražené výrobky, jsou dostatečně známy, ale stejně se najdou tací, kteří jsou nepoučitelní a kteří podlehnou. Tento večer však nebyl pro chudé důchodce, ale společnost tvořily manželské páry, které rozhodně neměly hluboko do kapsy, a tak jsem byl zvědav, co se z toho vyvrbí, protože převáděcí stoly byly zakryty velkými ubrusy s nápisy "EUROFIT"

Obchodní zástupce firmy EUROFIT Trading a.s. pan Husák nás nejdříve "obdaroval" hotelovým poukazem na bezplatný pobyt v hotelu Hviezda ve slovenských Dudincích. Mělo to jenom jednu "malinkatou" chybičku. Ubytování bylo sice zdarma, ale s podmínkou, že si objednáte a zaplatite plnou penzi a k tomu každý den jednu vybranou lázeńskou proceduru. To však obnášelo celkem 35 EURO na osobu a den. A tak by mne docela zajímalo, jestli někdo z přítomných tu "výhru" zrealizuje... Já tam určitě nepojedu.

Jinak měl večer tradiční ráz. "Šťastní výherci" byli manipulováni k tomu, aby si zakoupili úžasné hrnce, fantastické pánve, nejlepší nože na světě ze samurajské oceli a rovněž geniálního kuchyńského robota bez kterého nelze žít. To vše dohromady za akční cenu pouhých 29.000,- Kč jenom a pouze dnes večer v Kutné Hoře. Já jsem sice věděl, odkud vítr fouká, ale myslel jsem na spoustu důchodců, kteří na podobných akcích platí nesmyslné ceny za věci, které vůbec nepotřebují.

Nejenom tyto předváděčky ale i jiné marketingové kampaně jsou čím dál promyšlenější a člověk musí být jako ostříž, aby nenaletěl. Proto dnes píši, abys si každý dával pozor na lumpy, kteří vám budou tvrdit, že zastupují provozovatele telefonní linky nebo nějakého mobilního operátora s tím, že mají to potěšení sdělit vám úžasnou novinu...

A pokud by vás zajímalo, zda-li někdo něco koupil, tak vězte, že pan Husák jel ze Svitav do Kutné Hory zbytečně. Hodně lidí už asi pochopilo, v čem je ten háček. Jenom by mne zajímalo, kde splašili mé mobilní telefonní číslo, protože ve Zlatých stránkách nejsem.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)