Prima sex nebo Prima láska

úterý 8. březen 2011 17:46

Nevím, jestli jste dnes koupili svým manželkám, milenkám, družkám či přítelkyním nějakou tu kytičku. Já ano, protože květinou lze říci mnohé. Své ženě dávám květiny nejenom na MDŽ, ke Dni matek, k svátku či k narozkám, ale někdy i jen tak z lásky.

Loni tomu bylo už 100 let, co byl ustanoven Mezinárodní den žen, a protože pamatuji i jeho bujaré oslavy před rokem 1989, honí se mi dnes hlavou všelijaké myšlenky.

Svátek žen se prý dnes v Rusku slaví ve velkém a moskevskými ulicemi údajně proudí davy mužů s pugéty v rukou. Nevím, jestli to je pravda, ale v Praze ani ve vlaku jsem tento jev nezaznamenal.

K mému překvapení jsem ale dnes zjistil, že list "Komsomolskaja pravda" ještě existuje a že prý je v Rusku velmi populární. Asi bych se tomu neměl divit, protože u nás je to stejné. Mladá fronta má určitě víc čtenářů než Lidové noviny. Nicméně mne hlavně zaujalo zveřejnění průzkumu, který Komsomoskaja pravda zorganizovala v předvečer Mezinárodního dne žen v ruských velkoměstech.

Skoro tři pětiny dotázaných totiž označilo za svůj cíl provdat se a stát se dobrými matkami. Až poté následovala touha po úspěšné kariéře. Rodinu prý považuje 94% účastnic za nejvyšší hodnotu a čtyři pětiny by prý dokázaly odpustit i nevěru...

Osobně beru tato čísla s rezervou, ale kladu si otázku, jak by podobný průzkum dopadl ve velkých městech u nás v Česku. Nedělám si žádné iluze a dovedu si představit, že by u nás dopadlo asi trochu jinak.

Zajímavý je taky názor jednoho ruského sociologa, který v této souvislosti říká: "V USA je polovina žen v domácnosti, u nás ženy musejí pracovat, aby nezemřely hlady"...

MDŽ je ve světě oslavou všech žen bojujících za rovnoprávnost avšak je smutné k čemu všemu to vedlo a jaké to nese ovoce. Feministky asi se mnou nebudou souhlasit, ale to jejich problém.

To však nic nemění na skutečnosti, že darování květin udělá každé ženě radost bez ohledu na věk nebo politické či náboženské přesvědčení. Každý člověk a nejenom ženy totiž touží po lásce a tak si dovedu představit, že televize Prima může mít s kanálem LOVE úspěch.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)