Pronásledovaní křesťanů v Egyptě a nejenom tam

sobota 12. únor 2011 08:22

Média jsou plna zpráv o euforickém nadšení egyptských demonstrantů z toho , že nenáviděný Mubarak odstoupil, ale já bych byl opatrný.

Nikdo z nás nemůže dopředu vědět, co se teď bude v Egyptě dít. V tuto chvíli převzala moc armáda a my nevíme, komu a čemu bude sloužit.  I když se jí povede dovést zemi k uskutečnění "svobodných a spravedlivých prezidentských voleb", je otázkou co bude dál.

Variant je spousta a zatím mne napadají spíš katastrofické scénáře a to nejenom proto, že se množí zprávy o pronásledování egyptských křesťanů. Pravděpodobnost, že se k moci dostane radikální islám je docela reálná. I v případě, že se tak nestane, nevidím budoucnost egyptského lidu moc nadějně, protože většina z nich staví svůj dům doslova a do písmene na písku.

Křesťanství se ve 20. století stalo nejpronásledovanějším ze všech náboženství. Na tom se shoduje hned několik organizací sledujících stav lidských práv ve světě (nedávno i výbor OSN pro lidská práva). Dokonce britská tajná služba varovala představitele křesťanských církví už v roce 2007 na dramatickou eskalaci pronásledování. Tato situace tedy trvá i ve 21. století a její rozměry narůstají. A my nesmíme mlčet, protože pohár s krví mučedníků už dlouho přetéká!

Křesťanské menšiny, které jsou součástí společností většinově muslimských, hinduistických, ateistických, nacionalistických nebo sekulárních, nepoužívají na svou obranu násilí, ale snaží se dovolat práva na svobodu vyznání pokojnou cestou. Jsou pronásledování jen proto, že se drží své víry nebo si křesťanskou víru zvolili.

Naše média o tom všem mlčí, ale zprávy ze světa v češtině lze naleznout na internetových adresách http://mucednici.prayer.cz/ nebo v angličtině http://www.persecution.net/

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)