Slušný člověk asi nejsem aneb jak rakovina mění naše plány

sobota 20. listopad 2010 18:19

K tomu jsem dospěl včera večer krátce před tím než jsem vyrazil za umělci z Prahy.

Podle generálního ředitele fotbalové Slavie je "trenér Petrouš slušný člověk, své práci rozumí a dodnes se nezeptal, co za to vlastně bude mít, a dělá trenérskou práci se vším všudy"

V této souvislosti nás slušných asi moc nebude, protože pracovat zadarmo pro "krásné oči" svého zaměstnavatele může snad jenom člověk mdlého rozumu nebo blbec. I když si dovedu představit, že takový zaměstnanec je ideálem pro zaměstnavatele v každém režimu. Bylo tomu tak za komunistů a není tomu jinak ani dnes. Každý to známe z vlastní zkušenosti nebo z doslechu. 

Po dlouhé odmlce jsem opět vyrazil na představení Divadla bez zábradlí "Tři muži na špatné adrese". Těmi muži měli být Bohumil Klepl, Karel Heřmánek a Stanislav Žák. Byl jsem moc zvědav, jaké to bude a o čem to bude, protože na plakátech byla fotografie komika Klepla s Biblí v ruce...

Vzhledem k tomu, že tento oblíbený herec nedávno přiznal, že trpí rakovinou plic, má teď pochopitelně jiné starosti než vyrazit do Tylova divadla v Kutné Hoře.

Představení "Tři muži na špatné adrese" bylo tudíž zrušeno a místo toho jsme viděli hru jednoho z nejúspěšnějších a nejhranějších amerických dramatiků Neil Simona s názvem "Sunny boys" což je příběh kdysi slavných kabaretních komiků v podání Heřmánka a Žáka, kteří se po letech sešli, aby společně oprášili své nejslavnější číslo za účelem jediného vystoupení v TV. Bylo to vtipné a zároveň smutné vyprávění o hercích, kteří se hřáli na výsluní mediální slávy a teď se jenom těžce smiřují s propadem do nemilosrdného zapomnění.

Bouhouši Kleplovi osobně přeji, aby se uzdravil, a pokud ne, aby si dal co nejrychleji do pořádku svůj vztah s Bohem, protože nikdo z nás neví, kolik pozemského času mu ještě zbývá.

Teď už ale končím, protože se jdu dívat, jak si Mladá Boleslav poradí se Slavií, nebo jestli se stane zázrak a sešívaní si odvezou tři body, jak si představuje trenér Slávie Petrouš...

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)