Kutnohorské alternativy aneb skončili jsme jasná zpráva?

pondělí 18. říjen 2010 18:47

Někdo už má po sezóně a já teprve začínám. K napsání dnešních řádků mne inspiroval kolega bloger Jirka B.

Mám za sebou hodně zajímavý víkend. V pátek jsem dosáhl svého podzimního cíle, když se mi podařilo získat osvědčení pro hru na hřišti. Dříve se tomu prý říkalo "zelená karta".  Jenom škoda, že v politice jsem už nebyl tak úspěšný jako v golfu :-)

Česko nám zoranžovělo, ale já si kladu otázku, jak se nám asi vybarví kutnohorské zastupitelstvo, protože vítězný subjekt "Šance pro Kutnou Horu získal" 13 křesel z dvacetisedmi možných. Pro úplnost dodávám že ČSSD 5, KSČM 3, TOPka, Kutnohorští patrioti a ODSka po dvou. Z toho jednoznačně vyplývá, většina hlasů byly hlasy protestní, a nezbývá než doufat, že nové zastupitelstvo nebude horší než to minulé.

Jak mnozí čtenáři ví, sám jsem kandidoval za sdružení Alternativa pro Kutnou Horu, které získalo 4,86% hlasů. Osobně si myslím, že naše kandidátka byla poměrně kvalitní a obsahovala v čele osoby, které nebyly spojeny s problematickými rozhodnutími radnice z doby minulé.

Nicméně voliči chtěli na radnici změnu a tudíž spousta lidí odmítla dát hlas straně, kde v čele kandidátky figurovalli bývalí členové  a zastupitelé za ODS. Veškeré své naděje tak upínali ke straně muže, který už tu jednou starostou byl.

Noví kutnohorští zastupitelé to rozhodně nebudou mít lehké, protože se budou potýkat s nedostatkem peněz, a možná sami s sebou. Moc bych si přál, aby splnili co slibovali, a nezbývá než doufat, že tato voličská volba nebyla šancí promarněnou.

V této souvislosti nelze nezmínit, že v USA chtěli taky změnu, ale Obamománie tam už dávno skončila.  Nabízí se tedy otázka, jak dlouho vydrží optimistická očekávání spojená s Šancí pro město a s ČSSD. 

Osobně jsem toho názoru, že Alternativa pro Kutnou Horu, by měla být schopna nabídnout alternativu i za 4 roky. Jsem ochoten jít do toho znovu.

A na závěr bych chtěl i touto cestou poděkovat všem voličům, kteří dali svůj hlas Alternativě pro Kutnou Horu a dvojnásob těm, kteří zakřížkovali i mou maličkost...

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)