Golf není jen pro snoby

neděle 19. září 2010 20:10

Golf si v bývalých komunistických zemích včetně Československa vysloužil nálepku elitářského a snobského sportu, který je
lepší potlačovat než podporovat.
Golf si v bývalých komunistických zemích včetně Československa vysloužil nálepku elitářského a snobského sportu, který je lepší potlačovat než podporovat.

 

golfového turnaje evropské Senior Tour v Roztěži u Kutné Hory, kde se hrálo o 600 tisíc eur, co je jedna z nejvyšších dotací
v celém seriálu. Bohužel jenom jako divák, který se vám teď pokusí přiblížit atmosféru dnešního odpoledne.

Za posledních 10 let však v Česku došlo k velkému nárůstu golfových hřišť a tím i nárůstu počtu hráčů. Golf v Česku budoucnost rozhodně má a neříkám to jen proto, že sám jsem ho začal nedávno hrát. Dnes jsem se osobně zúčastnil velkého golfového turnaje evropské Senior Tour v Roztěži u Kutné Hory, kde se hrálo o 600 tisíc eur, co je jedna z nejvyšších dotací v celém seriálu. Bohužel jenom jako divák, který se vám teď pokusí přiblížit atmosféru dnešního odpoledne.

Takhle nějak vypadá odpal profesionála:

jamka3.JPG

Jedna z mnoha pískových pastí:

jamka5.JPG

Jamka č. 5:

jamka6.JPG

Jamka č. 6:

jamka7.JPG

Jamka č. 8:

jamka8.JPG

Před jamkou č. 9:

jamka9.JPG

Jedno hezké jezírko:

jezirko.JPG

Průběžný stav u jamky č. 10:

prubeznystav1.JPG

Místo pro občerstvení diváků i soutěžících:

obcerstveni.JPG

Výsledková tabule:

prubeznystav2.JPG

Novináři pěšky nechodili

press.JPG

Škodovka měla reklamy všude:

jamka11.JPG

Zelená a modrá:

jamka12.JPG

Jamka 14:

jamka13.JPG

Jamka 15:

jamka14.JPG

Jamka 16:

jamka17.JPG

Jamka poslední tj. osmnáctá:

jamka18.JPG

Vítěz celého turnaje na poslední jamce:

Wolstenholme1.JPG

Překvapivým vítězem se stal čerstvý padesátník Garry Wolstenholme, který hrál famózně a soupeřům nedal šanci. Profesionálem se stal teprve před dvěma lety a letos si odtud odvezl 90 tisíc eur. Stejně jako loňský vítěz Peter Michell i Wolstenholme hrál 13 ran pod par. Klobouk dolů:

Wolsetholme2.JPG

 

Každý měsíc kouzlo golfu objevují stovky dalších lidí. Golf již dávno není jen sportem pro bohaté. Finančně stojí zhruba stejně jako tenis nebo lyžování. Byznys kolem golfu se tak již v Česku točí v miliardách. Výstavba jednoho většího hřiště sice stojí desítky miliónů korun avšak prudce rostoucí obliby golfu si všimly i soukromé firmy či města a nová hřiště a areály vznikají jak houby po dešti.

V golfové turistice v České republice však máme stále velké rezervy, naši hráči často vyjíždějí za golfovou turistikou do zahraničí, především v zimním období, avšak v incomingové golfové turistice je v České republice ještě nevyužitý potenciál.

Kolem řady hřišť navíc kvůli lákání turistů vznikají další sportovní areály, hotely, lázně, restaurace, konferenční prostory a řada dalších doprovodných služeb. S výstavbou zejména menších hřišť někdy finančně pomáhá i Evropská unie.

Doufám, že golf v České republice má před sebou světlou budoucnost a že snad přestane mít nálepku sportu pro bohaté a pro snoby, protože je to skvělá hra pro muže i pro ženy jakéhokoli věku. Mí vrstevníci dnes na Roztěži ukazovali, že rozhodně nepatří do starého železa a že to umí...

 

 

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)