Není nad Jadran aneb miluji Chorvatsko

úterý 20. červenec 2010 21:05

Není dálnice jako dálnice a ta chorvatská je prostě super. Příští rok se už po ní dostanete až do Dubrovníku a mohu vás ujistit, že z nadměrných veder se na ní žádné boule netvoří. Minulý týden jsem jel po dálnici D1 z Jihlavy do Brna a málem to ze mne vytřáslo duši.

K napsání dnešního blogu mne inspiroval kolega bloger Petr Krejčí, který nás varoval před návštěvou Plitvických jezer. Já jsem tam byl těsně po válce (v srpnu 1996) a to jsme tam byli skoro sami. Bylo to ovšem hodně adrenalínové, protože mnohá místa ještě nebyla odminována... Na druhou stranu silnice i pláže byly liduprázdné a mořské flóře a fauně válka paradoxně prospěla.

Poprvé jsem byl v Chorvatsku se svými rodiči v roce 1968. To jsme byli v městečku Supetar na ostrově Brač a byl to nezapomenutelný zážitek. O té doby jsem navštívil Chorvatsko s vlastními dětmi ještě mnohokrát a postupem času cestujeme čím dál víc na jih. Loni jsem byl na Hvaru a letos jsem se do Dalmácie vrátil. Naší dovolenkou destinací se tentokrát stala kouzelná vesnička Igrane, kterou jsem loni zahlédl cestou domů, když jsme jeli kolem po jadranské magistrále.

A že tam bylo krásně jsem se pokusil zachytit i na fotkách. Doufám, že alespoň někoho mé dnešní řádky a obrázky potěší, přestože mi nedávno jeden nejmenovaný VIP bloger napsal, že nikoho nezajímá, kde jsem byl nebo kam se chystám. Osobně si to nemyslím, protože mnohým lidem byly mé dojmy a zážitky inspirací pro jejich vlastní cesty, když mne žádali o podrobnější informace a rady co, kdy a jak.

Igrane1.JPG

Igrane2.JPG

Igrane3.JPG

Igrane4.JPG

Igrane5.JPG

Igrane6.JPG

Igrane7.JPG

Igrane8.JPG

Igrane9.JPG

Igrane10.JPG

Igrane11.JPG

Igrane12.JPG

Igrane13.JPG

Igrane14.JPG

Igrane15.JPG

Igrane16.JPG

Igrane17.JPG

Příští rok bych se rád podíval ještě jižněji, protože ještě nikdy jsem nebyl v Dubrovníku. Po dálnici to bude hračka...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)