Tůma není Tošovský a Schwarzenberg není Schwarzenegger

pondělí 19. červenec 2010 19:00

Okurková sezóza se nekoná. Okurky nerostou ani na Znojemsku a já se po návratu z dovolené nestačím divit. TOPka prý nasadí jako kandidáta na pražského primátora exguvernéra ČNB Zdeňka Tůmu. Ať píši o čemkoli, vždycky je to špatně. Jedněm se nelíbí, když píši o politice, druhým se nelíbí, když píši o víře, další nezajímá fotbal a naposledy mi jeden VIP bloger napsal, že nikoho nezajímá, kde jsem byl na dovolené nebo kam se chystám. Tak o čem tedy mám psát? Už dlouho jsem nic nenapsal o politice a ekonomice.

Ačkoli nejsem Pražák, není mi lhostejné, kdo bude stát v čele pražského magistrátu. Schwarzenberg prý nejdříve přemlouval končícícho kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzeneggera, zda-li by to po Bémovi nevzal, ale nakonec dali přednost guvernérovi Tůmovi. Ale vážně. Nevím, jak se knížeti Karlovi povedlo pana Tůmu přesvědčit, aby šel do komunální politiky, ale pro mne osobně to je veliké překvapení. Prahu tak asi čekají nejzajímavější volby od roku 1989 a myslím si, že si pražská ODSka vypije kalich hořkosti až do dna, a nemyslím si, že je to špatně.

Tůma v roli guvernéra centrální banky nemohl veřejně prezentovat své politické názory, a je otázkou jak dalece je obeznámen se všemi problémy města. A navíc jeden slušný člověk těžko sám Prahu změní. Já osobně mu ale přeji, aby k sobě našel spolupracovníky, kterým půjde víc o blaho města a jeho občanů než o svůj vlastní prospěch.

A doufám, že myšlenka na uspořádání olympijských her v Praze Tůmovi ani na mysl nepřijde, přestože je velký sportovec. I pády vynikajících sportovců totiž bývají hluboké. Arnoldova popularita nikdy nebyla nižší a Tiger Woods je na tom taky hodně mizerně.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)