Náboženství zelených aneb izraelský Klaus

pondělí 10. květen 2010 20:26

Nevím, jestli prezident Klaus věří darwinismu, ale jeho názory na globální oteplování známe. Nemalé pozdvižení vyvolal vedoucí vědec izraelského ministerstva výchovy, když zpochybnil vědeckost evoluční teorie a oteplování Země.

Řada environmentálních aktivistů a vědců požadovala jeho propuštění. Vzhledem k jeho čelnému postavení v izraelském vzdělávání považují jeho postoj za ohrožení svobody vědeckého bádání.

"Jestliže učebnice výslovně tvrdí, že člověk se vyvinul z opic, bylo by žádoucí, aby se naši studenti mohli seznámit i s jinými názory," vysvětlil Dr. Gavriel "Gabi" Avital. "Je řada lidí, kteří evoluční teorii nevěří ani za mák." Zároveň si postěžoval, že pro mnoho lidí je evoluce náboženstvím, a proto nechtějí o ničem jiném ani slyšet".

Další posvátné krávy moderního ducha doby se tento 51letý letecký odborník z Rechovotu dotkl, když prohlásil: "Ačkoli naše školní učebnice tvrdí, že zemské klima se otepluje kvůli oxidu uhličitému, já trvám na tom, že tomu tak není."

V článku z 29. října 2009 si Avital pod titulkem "Náboženství zelených" stěžuje, že "zelené křižácké tažení" zapřáhlo vědu do služeb politiky a ideologie. Tvrzení, že mezi produkcí oxidu uhličitého a oteplováním Země neexistuje příčinná souvislost, dokládá na příkladech měření prováděných v minulých letech.

V televizním rozhovoru s národně-náboženským Meirovým institutem přesně týden před svým jmenováním do vedoucí pozice na ministerstvu výchovy Gabi Avital tvrdil, že zelení vykazují všechny znaky radikálního  náboženského hnutí, a "když chybí víra v Boha, cpe se na její misto něco jiného". Za problematické považuje, že Darwinova teorie stojí na velmi vratkých nohách, protože vychází z předpokladu, že Bůh neexistuje.

Gavriel Avital byl 23. listopadu 2009 jmenován vedoucím vědcem na ministerstvu vzdělávání, je tudíž odpovědný za formulování vzdělávací politiky a vztahy ke vědě. K jeho úkolům patří rovněž přezkoumání učebnic a učebních osnov.

Po své promoci na Technionu se Dr. Avital ve spolupráci s izraelským ministerstvem obrany podílel na vývoji raketových projektů, což mu v roce 1988 vyneslo cenu izraelského zbrojního průmyslu. Naposledy působil jako ředitel aeromechanického oddělení izraelské zbrojní firmy Elbit a docent aerodynamiky na Technionu v Haifě.

Ortodoxní židé stejně jako biblicky orientovaní křesťané věří, že Země nevznikla náhodou, nýbrž Božím stvořitelským aktem

Johannes Gerloff, Jeruzalém (www.israelnetz.com)

Přeložil pro časopis Život víry Pavel Mareš

PS  Pro všechny, kdo si myslí, že darwinismus má pravdu, doporučuji knihu Kauza Stvořitel (The Case for a Creator), kterou napsal novinář a doktor práv Lee Strobel. Po jejím přečtení změníte názor.

Jinak jsem ovšem přesvědčen, že strana zelených se letos do PSP nedostane, ale nevím, jestli je to dobře, protože o naší budoucnosti budou rozhodovat jiné strany a koalice... A která je lepší a která je horší nemá v tuto chvíli smysl polemizovat. Bez ohledu na předvolební sliby se bude muset začít šetřit, abychom nedopadli jako Řekové...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)