Jak vystoupit z EU

středa 7. duben 2010 17:41

Dobrých zpráv není nikdy dost, protože novináři a média vůbec dávají přednost těm špatným. Zvyšují totiž prodejnost a sledovanost. Já ale začnu tou dobrou zprávou. Z KSČ vystoupit nešlo, avšak z Evropské unie vystoupit lze.

Lisabonská smlouva to připouští i když si to prakticky nedovedu představit, protože euroskeptiků je málo a jejich vliv je zanedbatelný, přestože většina občanů EU je ze současného jejího stavu mírně řečeno rozčarovaná...

Nedávno mi jeden kamarád doporučil k přečtení knížku Petra Macha "Jak vystoupit z EU", ve které se prý autor zamýšlí nad úpadkem svobody a demokracie v České republice, a ve které prý také ukazuje alternativu vůči našemu členství v Evropské unii - budoucnost samostatné České republiky jako svobodného a suverénného státu nezávislého na rozhodování cizích politiků a byrokratů v Bruselu. Autor je ekonom a předseda Strany svobodných občanů.

Tu knížku si asi koupím nebo půjčím, protože mne toto téma vždy velmi zajímalo a zajímá, a hlavně vzhledem k tomu, že ta "slavná" Lisabonská smlouva podle mého názoru moc dobře nefunguje. A já si kladu otázku "Kde asi udělali soudruzi v Bruselu chybu"? Osobně si dovolím tvrdit, že Lisabonská smlouva byl velký omyl už od samého prvopočátku stejně jako Velká říjnová socialistická revoluce.

Pro úplnost ale musím dodat, aniž bych tu Machovu knížku četl, že samotné vystoupení z EU nás nespasí. Na druhou stranu už pouhé přemýšlení o jiných alternativách může přinést pozitivní změny. Když se však dívám na předvolební agitaci velkých politických stran, nemohu si odpustit biblické: "Bůh nás ochraňuj".

Přestože "svobodní" mají mé sympatie, osobně dám ve volbách svůj hlas Konzervativní straně, jejíž program je mi asi nejbližší. Já totiž volit chci a současně nemám v úmyslu volit "menší zlo".

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)