Bůh žehnej Kanadě aneb lesba zpívá Hallelujah

sobota 13. únor 2010 19:01

Nevím, jak média došla k závěru, že zahájení OH ve Vancouveru sledovalo v přímém televizním přenosu 3 mld. lidí, což je polovina obyvatelstva žijícího na této planetě. Dovolím si o tom pochybovat.

Z okruhu mých blízkých a známých tou dobou všichni spali. A stejně tak tomu bude i následujících 14 dní. Rozhodně nemám v úmyslu ponocovat před televizní obrazovkou a chodit nevyspalý do práce nehledě k tomu, že příští víkend se chystám na týdenní dovolenou, kde mám v úmyslu sportovat aktivně a kde mi televize a OH rozhodně chybět nebudou.

Sportoval jsem ale i dnes odpoledne. S manželkou jsme byli na běžkách po okolí Kutné Hory. Přes pole a lesy jsme se dostali i do míst, kde jsme byli poprvé v životě. Byla nám sice trošku zima, protože to dost foukalo, ale o to příjemněji pak bylo doma u horkého čaje.

Shodou okolností jsem pak viděl i kus toho slavnostního zahájení OH zrovna když z úst předsedy MOV Jacquese Rogga zaznělo "Bůh žehnej Kanadě". Poté prohlásila guvernérka Kanady Michaelle Jeanová zimní olympijské hry ve Vancouveru za oficiálně zahájené a na oslavu tohoto kroku zazněla moje oblíbená píseň Hallelujah, kterou zpívala nějaká kanadská zpěvačka K.D. Lang.

Tuto písnička znám v mnoha verzích (originál je od Leonarda Cohena), ale tady jsem byl zmaten. Komentátor tvrdil, že skladba zazní v podání zpěvačky K.D. Lang, ale já na obrazovce viděl a slyšel nějakého chlapa ve světlém kvádru. Nejdříve jsem si myslel, že špatně slyším nebo že komentátor je špatně informován, ale chyba byla u mne. Mám totiž mezery ve vzdělání, protože K.D.Lang je populární kanadská zpěvačka. Asi zpívá dobře, ale já si ženskou představuji úplně jinak.

Tak jsem si našel její životopis a pochopil jsem:

Who is kd Lang? KD lang was born in Kathryn Dawn in Edmunton, Alberta Canada on November 2, 1961. She is also a renowned animal right activist, vegetarian and a homosexual.

No nic. Proti gustu žádný dišputát.

Pokud však písničku Hallelujah neznáte, tady je jedna z mnoha verzí. Osobně se mi líbí mnohem víc než ta, co zazněla dnes ve Vancouveru. Mimochodem zpívá ji taky Kanaďanka...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)