Jaké slzy jsou lepší aneb poděkování ČT

úterý 5. leden 2010 22:45

Ty ze smutku nebo ty z radosti? Dnešní diskuze pod článkem pana Hejny je sice taky k pláči, ale mé oko zůstalo suché, protože komu není rady, tomu není pomoci. Nedávno jsem tu navrhoval, jak by se mělo diskutovat, ale vidím, že to bylo zbytečné.

V této souvislosti mne teď napadly tyto biblické verše: "Nedávejte svaté věci psům a neházejte své perly prasatům; jinak je zašlapou, otočí se a roztrhají vás" (Matouš 7,6)

Mnohé diskuze na tomto blogu jsou obrazně řečeno k pláči, ale to mne nedojímá. Co mne však dnes dostalo, byl film na ČT2 "Prázdniny v Římě", který jsem já osobně viděl dnes poprvé v životě. Love story s Audrey Hepburn a Gregory Peckem v hlavních rolích mne dojala k slzám a musím konstatovat, že to byla asi nejlepší romantická komedie, co jsem kdy viděl, i když je starší než já.

Nevím, jaké slzy jsou lepší, ale očistné mohou být oboje. Znám taky slzy pokání, to však je jiná kapitola. Nicméně jsem rád, že jsem dnes večer mohl přijít díky České televizi na jiné myšlenky než na ty, které se mi honily hlavou, když jsem pročítal ty dnešní diskuze...

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)