Nemít strach, uklidnit se a žít aneb nebojte se prasečí chřipky

pátek 6. listopad 2009 19:35

Spíše bychom se měli bát těch, co nás stále straší a připravují na nejhorší. Strašení obyvatelstva se děje po celém světě a bohužel se nevyhnulo ani České republice. Celý svět je cíleně připravován na pandémii prasečí chřipky a v Británii dokonce prosáklo na veřejnost, že stát připravuje masové hroby pro oběti této epidémie. V této souvislosti si kladu otázku, kdo za tím stojí a k čemu to povede.

Světová zdravotnická organizace (WHO) už dlouho straší veřejnost, že propuknutí globální epidemie je nezvratné. A včera na tiskové konferenci v Ženevě prohlásil náměstek generální ředitelky WHO Keidži Fukuda, že virus prasečí chřipky se stal převládajícím kmenem na světě.

Mnozí lékaři však tvrdí, že prasečí chřipka se ve svém důsledku projevuje prý prakticky stejně jako normální chřipka: horečky, kašel, bolesti v krku. Takže kdo rozhoduje o tom, zda-li mám normální nebo prasečí chřipku? Myslím si, že nebudu daleko od pravdy, když jsem přesvědčen, že běžná chřipka je propagandisticky zneužívána k vytváření statistik o prasečí chřipce s virem H1N1. Dovedu si představit, že za touto dezinformační kampaní stojí velké farmaceutické koncerny.

Je veřejným tajemstvím, že navrhované očkování může mít za následek více úmrtí než samotná "prasečí" chřipka. WHO včera zveřejnila další prognózu (dle mého názoru další poplašnou zprávu), podle které Ukrajinu zasáhnou celkem tři vlny prasečí chřipky. V této souvislosti chtě nechtě musím souhlasit s běloruským prezidentem Lukašenkem, že je třeba "nemít strach, uklidnit se a žít". Lukašenko v této souvislosti mimo jiné prohlásil: "Je to obyčejná provokace farmaceutických společností jako výraz snahy vydělat peníze na lidském neštěstí".

Osobní zkušenost s očkováním proti chřipce nemám, ale manželka v důsledku povinného preventivního očkování (nařízeného zaměstnavatelem) s tím loni marodila tři neděle. Včera musela jít znovu a dnes už leží v posteli a je jí zase blbě. Já jsem se očkovat proti obyčejné, ptačí či jiné chřipce nikdy nenechal a žádné strašení mne k tomu nedonutí. Vždyť nikdo z nás neví, co nám to vlastně píchnou a jaké to bude mít důsledky. Už brzy se má i v Česku začít očkovat proti prasečí chřipce. Někteří lékaři se ale vakcíny obávají a sami by ji dostat nechtěli. Já osobně taky ne. Co když někdy někoho napadne nebo už napadlo, že je třeba snížit stav lidské populace. Očkováním by se to dalo provést velice snadno.

O tom, jak jsou strašeni občané v USA, se můžete dočíst v zajímavém příspěvku na blogu Hospodářských novin. Pan Michal Semín tam napsal článek "Chce to pořádně proočkovat. Nebo rovnou očipovat? "

A jak jste na tom vy? Necháte se očkovat? A proti čemu?

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)