Mrazivé zkušenosti aneb dávejte bacha

pondělí 26. říjen 2009 16:30

Na jednu stranu se pořád mluví o globálním oteplování a na druhou stranu jsou média plná zpráv "Mráz přichází z Kremlu", "Mráz přichází z Bruselu", "Mráz přichází z Fedu", "Mráz přichází z Lidového domu, "Mráz přichází z Hradu", "Mráz přichází z Bílého domu" a já nevím odkud ještě. Mráz mi běhá po zádech, když čtu o víkendové krvavé lázni v Iráku.

Já navíc občas mrznu i ve vlaku, v práci a naposledy mi zmrznul úsměv na tváři dnes v časných ranních hodinách. Byla ještě tma, mlha a pršelo. Zčista jasna se z mlhy vynořilo auto, které jelo prostředkem silnice. Stačil jsem sice uhnout, avšak střetnutí jsem nezabránil. Díky Bohu, přišel jsem jen o postranní zrcátko. Někteří řidiči totiž jezdí jako prasata, ale abych byl genderově korektní, asi tak před rokem mi nedala přednost na kruháku v Kolíně řidička s autem plných dětí.

Řidičák mám od svých osmnácti let a když se tak dívám zpět, je vlastně zázrak, že ještě žiji. Ke smrtelné havárii jsem měl blízko mnohokrát. Většinou to bylo v momentě, kdy jsem nedostal přednost při jízdě po hlavní silnici. Dle mých zkušeností, hodně nebezpečné jsou i neoznačené křižovatky, kde není patrno, která silnice je hlavní a která vedlejší.

Naposledy se mi to stalo v sobotu, kdy kousek od našeho domu řidič nerespektoval pravidlo pravé ruky, a chyběl jen zlomek sekundy, aby nás zlikvidoval. Bylo to v městské zástavbě a ten debil určitě nejel padesátkou. Abych řek pravdu, už jsem si zvykl, a i když jedu po hlavní a teoreticky bych měl mít přednost, vždy si dávám bacha, co se děje, a jak se chová vozidlo na vedlejší silnici. Mnohokrát mne tato předvídavost uchránila od ošklivého karambolu.

Blíží se dušičky a dovedu si představit, že to bude na našich silnicích zase pořádný masakr. Přeji vám i sobě, abychom to přežili bez úhony. Aby naši nejbližší nemuseli příští rok kupovat nějaké svíčky navíc...

Jiří Beránek

NULINo, letos to nějak ta Slávie08:0627.10.2009 8:06:02
Jiří Beránekdíky za soustrast pane Varguliči21:3126.10.2009 21:31:45
jan varguličTrošku..19:4726.10.2009 19:47:14

Počet příspěvků: 3, poslední 27.10.2009 8:06:02 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
9,50 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.