EU si rozvracet nedáme aneb nový světový řád na obzoru

středa 21. říjen 2009 18:45

Co se týče problematiky globálního oteplování se zájmem sleduji s jakým zápalem proti sobě vystupují zastánci a odpůrci této otázky. Jsem na světě pouze krátce a za tu dobu jsem nějaké zásadnější změny v klimatu nezaznamenal. Pamatuji si, jaká vedra byla třeba v dubnu 1968 i jaká mi byla zima minulý týden. V mém dětství bývaly červencové měsíce, kdy byla zima a pršelo jen se lilo, a zimy bez sněhu. O čem to vypovídá? O ničem. Větru a dešti neporučíš. Tím zdaleka nechci říct, že lidské konání a činění nemá negativní dopad na životní prostředí včetně klimatu. Není jedno, čemu kdo věří, ale víra v oteplování nebo v neoteplování stojí na písku. Nemá to žádný pořádný základ, o který by se dalo opřít.

K prezidentu Klausovi mám spoustu výhrad, ale rozhodně k němu necítím tolik zášti a nenávisti jako má jeden náš kolega bloger, který v pondělí uspořádal před Pražským hradem antiklausovskou demonstraci. Pana Šinágla si vážím za jeho odvahu píchat do vosíha hnízda a za tepání různách zlořádů a nespravedlností, kterých je kolem nás víc než je zdrávo, ale ta jeho nenávist vůči Klausovi mi připadá přímo chorobná. Osobně mi je euroskeptický postoj našeho prezidenta bližší než eurohujerství pana Šinágla a všech těch, kteří se nemohou dočkat, až se na hradě bude třepetat vlajka EU. Obviňovat ale Klause z velezrady či vlastizrady to je poněkud silná káva, přestože Klausovy motivy mohou býti různé a třeba i hrůzné. Bohužel, jak jsem se už tady zmínil, "do ženských, do melounů a do Klause se nevidí "

Na té demonstraci se objevilo i několik známých tváří, které většinou dštili oheň a síru proti Klausovi. Na náměstí nebyli jen příznivci "Lisabonu", ale byla tu i skupinka vyjadřující podporu Klausovi. Mezi členy a příznivci SSO byla i paní Bobošíková, která o fungování resp. nefungování EU ví víc než dost. Co se týče Bobo, s ní mám však ještě větší problém než s Klausem. Její myšlenkové pochody jsou pro mne ještě míň čitelné než ty Klausovy, ale to není předmětem mého dnešního příspěvku.

V souvislosti s procesem nuceného přijímání Lisabonské smlouvy se někteří vysoce postaveni eurokrati tu a tam dopouštějí krásných freudovských přeřeků. Jako když generální sekretářka Evropské komise Catherine Day prohlásila, že Lisabonská smlouva pomůže Evropě hovořit jedním hlasem při budování „nového světového řádu“.

Osobně si nemyslím, že pravda je relativní a že si ji každý může přizpůsobit k obrazu svému. Bohužel žijeme ve světě, kde každý má tu svou pravdu. Připustit si, že pravdu vždycky mít nemusím, je považováno za slabost, a jen málokdo je toho schopen. Problém je, že nastává doba, kdy patent na pravdu budou mít jenom a pouze elity v Bruselu.

Možná že není daleko doba, kdy svět se dohodne na potřebě pevné světové vlády a s tím spojené i měny. Možná že Evropská unie s jejím eurem je jen předstupněm nějakého globálního vládnutí, kdy bude existovat pouze jedna celosvětová měna a jedna globální vláda, která bude řídit a kontrolovat všechno a všechny.

Nový světový řád je nepochybně ne obzoru. Jenom se neví, jak rychle to půjde.

Myslíte si, že je to sci-fi? Spíš to vypadá, že se Orwell zmýlil pouze v letopočtu. Rok 1984 už je za námi...
Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)