Do melounů, do ženských a do Klause se nevidí

pátek 16. říjen 2009 15:10

Nežiji pocity, ale vírou, nicméně mi to nedá a musím zareagovat na těžko pochopitelnou podporu Václava Klause českou veřejností, která prý podle exluzivního průzkumu pro LN dosáhla 65%. Elity EU i naši politici Klause odepsali, avšak 75% obyvatelstva mu fandí, když nechce podepsat Lisabonskou smlouvu. Nevím, co si o těchto číslech mám myslet, ale je možné, že mu to Češi baští i s navijákem.

Jsem totiž přesvědčen, že průměrný Čech toho ví o Benešových dekretech stejně málo, jako toho ví o Lisabonské smlouvě. To znamená, že skoro nic.

Říká se, že do melounů a do ženských se nevidí. Mám za to, že rovněž nevidíme do Klausovy hlavy, protože jeho hra se sudetskou kartou se mi nezdá příliš férová. Klaus sice často přirovnává struktury EU k sovětskému totalitarismu (s čímž samozřejmě souhlasím), ale současně udržuje přátelské vztahy s Putinovým Ruskem a straší nás sudetskými Němci.

Osobně jsem nikdy nepatřil k příznivcům Lisabonské smlouvy a vůbec se neraduji z toho, že je již prakticky rozhodnuto. Opět o nás bez nás. Nedávno jsem viděl videosestřih, jak se Lisabonská smlouva projednávala v Evropském parlamentu, a běhal mi z toho mráz po zádech...

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)