Kdo nezpívá není Čech?

sobota 10. říjen 2009 16:40

Polští chuligáni dorazili do Prahy a trenér naší fotbalové reprezentace Hašek hraje na city fanoušků. Já bych ovšem rád věděl, co se honí hlavou těm, jejichž naděje zatím ještě žije. Jsem fakt moc zvědav, kolik našich reprezentantů bude dnes večer zpívat naši státní hymnu.

Ve všech zápasech naší kvalifikační skupiny jsem na začátku utkání sledoval "naše" celebrity a ještě než kopli do míče, neměl jsem z nich dobrý pocit. Většina z nich se dívala do země, někteří čuměli do blba a jen málokdo zpíval naši nádhernou hymnu. Vím, že rozhoduje především fotbalový um, ale srdíčko v tom hraje nezanedbatelnou roli. A postoj k naší hymně o mnohém vypovídá. Většinu výsledků jsem uhodl podle výrazů v tváři a hlavně podle toho, jak nominovaná jedenáctka zpíval resp. nezpívala hymnu.

Večer musíme porazit Poláky a ve středu Severní Irsko. Navíc Slováci musí porazit Slovince a proto si myslím, že naše naděje nejsou moc reálné. Rád bych se ale mýlil a doufám, že dvě hodiny u televizní obrazovky nebudou ztrátou času.

Dnes místo "Česko Slovenské SuperStar" budou tedy televizní diváci sledovat kvalifikační boje o postup na mistrovství světa v Jižní Africe. Neříká se mi to lehce, ale musím konstatovat, že "Československá Superstar" je mnohem zajímavější než to, co v poslední době předvádí naše fotbalová reprezentace. Na druhou stranu to ještě není tak hrozné proti tomu, co hraje třeba taková Slavia Praha. Nad tím se chce člověku brečet. Ale to je jiná kapitola.

Vím, že mnohým mým čtenářům, je fotbal šumafuk, ale na druhou stranu vím, že většina z nich má ráda svou domovinu a potažmo i naši českou hymnu, přestože už třeba v Česku dávno nežijí.

Jenom doufám, že naše národní hymna nebude v budoucnosti nahrazena hymnou EU. Nic proti "ódě na radost", ale naši hymnu miluji a dokonce ji i rád zpívám.

Výsledky jednotlivých zápasů si netroufám odhadovat, ale je klidně možné, že ve středu už nebude o co hrát. Nicméně je pravdou, že i kdybychom zázrakem na MS postoupili, daně nižší nebudou ;-)

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)