Zdánlivě ztracených 20 let aneb omluva se nekoná

pondělí 14. září 2009 18:15

Zřídkakdy mívám stejný názor jako mlčící většina a jsem zvědav, kolik lidí se mnou dnes bude souhlasit a kolik bude proti.

V dnešním deníku Metro byl otištěn rozhovor se šéfem českých komunistů soudruhem Filipem . Po jeho přečtení jsem musel konstatovat, že jejich strategie a taktika se v toku času nemění. A je to koneckonců dobře, protože víme, co od nic můžeme čekat.

Už obehraná písnička, kterou ovšem mnozí považují za evergreen, jim stále umožńuje držet se na výsluní popularity v žebříčku TOP politických stran, které se ucházejí o naši přízeň.

Filip si myslí, že po volbách budou mít komunisté s ČSSD většinu a že jim nic nebude bránit, aby po 20 letech pokračovali v budování socialismu, a průzkumy veřejného mínění mu hrajou do noty. Podle MFDnes prý lidé chtějí raději komunisty než společnou vládu ODS a ČSSD. Osobně nevím, které variantě bych dal přednost, protože obě se mi zdají hrozné. Dokonce prognostik Miloš Zeman věští, že nejpravděpodobnější variantou je velká koalice ČSSD a ODS s tím, že tím pádem bude ekonomická krize trvat ještě 4 roky. Nedovedu si představit, jak dlouho by pak měla trvat krize, kdyby nám opět vládli komunisté.

Nechci malovat čerta na zeď, ale osobně to vidím na menšinovou vládu Paroubka s hlasitou podporou komunistů, pokud se už nedomluvili s ODS, i když tuto variantu předseda ČSSD již několikrát odmítl. Jenže známe to: "Never say never..."

Ze všech možných špatných variant se mi zdá jako nejméně špatná koalice TOP 09, ODS a lidovců, ale mám obavu, že je to pravděpodobné asi tak jako výhra Slavie na půdě FC Janov, který je momentálně v čele italské ligy. Jenže když červenobílí dostanou nakládačku v Itálii, nic moc tak tragického se nestane. Budou-li však nám vládnout Paroubek a Rath s podporou komunistů, abych si snad šel balit kufry. Problém však je, že nevím, kam bych si měl koupit letenku. Tak raději zůstanu doma. Když jsem neemigroval za mlada, teď už to nestojí za to...  
Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)