S komunisty by se mluvit nemělo

středa 9. září 2009 15:12

V úterním ranním interview Jana Pokorného s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem jsem kromě jiného zaslechl, že Jiřík si už zvyknul na osočování ze strany politických oponentů, že centrem všeho zla je ON a sociální demokracie. Ačkoli si nemyslím, že by to bylo tak jednoduché, Paroubek mi rozhodně sympatický není. Spíše si ale myslím, že kořenem všeho zla je láska k penězům a v případě Jiřího Paroubka také touha po moci. A ze všeho nejvíc mi vadí jeho koketování s komunisty.

Minulý týden jsem na ČT1 konečně viděl Wajdův epos Katyň a bylo mi z toho úzko. Blíží se volby a bez ohledu na jejich konkrétní termín nevím, koho volit. Rozhodně však vím, koho volit nebudu. Paroubek se dal slyšet, že velká koalice s ODS nepřipadá v úvahu a pokud ano, že jedině bez něj. To je sice zajímavé, ale osobně bych byl raději, kdybych slyšel něco podobného v souvislosti s komunisty. Jenže když už je ČSSD pustila k moci v krajích, kde máme záruku, že brzy nebudou ve vládě. A toho se dožít nechci.

Stále víc si myslím, že slušný člověk by s komunisty mluvit neměl, protože oni se nezměnili a ani se změnit nechtějí. Čekají pouze na svou příležitost a čas jim hraje do noty, protože pro lidi tohoto zvláštního ražení vždy platilo "čím hůř tím líp". Mějme se tedy na pozoru hlavně před komunisty, ale i před těmi, kteří s nimi chtějí jakýmkoli způsobem spolupracovat.

Tak jsem si tu vylil své srdce, ale obávám se, jestli v této souvislosti neplatí slova Járy Cimrmana, který řekl: "Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat."

Nebo tomu tak není?

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)